lv

Neaustais ģeotekstils 

Ģeosintētika augsnes atdalīšanai un filtrēšanai 

Neaustais ģeotekstils atdala mīksto zemes klātni un novada ūdeni.

Neaustais ģeotekstils ir ģeosintētisks materiāls, ko plaši izmanto grunts atdalīšanai, filtrēšanai un ģeomembrānas aizsardzībai. Tas ir labi zināms savas augstās ūdens caurlaidības dēļ un bieži tiek izmantots ceļu un dzelzceļu būvē, hidrotehnikā, zemes uzlabošanā, mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Šie izstrādājumi ir izgatavoti no polipropilēna vai poliestera šķiedrām, kas mehāniski savienotas adatošanas un termiskās savienošanas procesā. Neausti ģeotekstili var būt izgatavoti arī no 100 % bioloģiski noārdāmām šķiedrām.

Sazināties ar mums
Dzintars Ruša

Projektu vadītājs. Ģeosintētiskie materiāli u.c.
+371 28 456 773
dzintars.rusa@viacon.lv

Elmārs Vaskis

Projektu vadītājs. Caurules, ceļu būves materiāli.
+371 29 466 423
elmars.vaskis@viacon.lv

Download Catalogue

Funkcijas un priekšrocības 

Optimāla ūdens caurlaidība

Augstā ūdens caurlaidība padara to lieliski piemērotu filtrēšanai un drenāžai. Tas neļauj grunts daļiņām migrēt uz blakus esošo materiālu, piemēram, drenāžas pildījumu, vienlaikus ļaujot ūdenim plūst cauri sistēmai. 

Rentabls

Tas ietaupa darbaspēka un transportēšanas izmaksas, jo ir ļoti viegls un to ir viegli ieklāt uz vietas. Veltu neausto ģeotekstilu var termiski apstrādāt, lai uzlabotu mehāniskās īpašības un samazinātu tilpumu, tādējādi uzlabojot transportēšanas efektivitāti. 

Izturība un elastīgums

Tam ir ļoti laba izturība pret plīšanu, tāpēc tas ir ļoti izturīgs pret ieklāšanas bojājumiem. Lielā elastība un spēja pielāgoties virsmas formai ļauj to viegli salocīt un sagriezt darba vietā.  

Daudzfunkcionāls

Neaustais ģeotekstils ir lieliski piemērots filtrēšanai, atdalīšanai, drenāžai un pat aizsardzībai. Tas novērš grunts slāņu sajaukšanos, vienlaikus ļaujot ūdenim plūst, palielina augsnes stiprību un samazina augsnes daļiņu kustību erozijas dēļ. 

Videi draudzīgs

Ģeotekstils ir viegls, plāns un tā uzstādīšanai un transportēšanai tiek patērēts mazāk resursu nekā grantij. Tas neizdala apkārtējai videi bīstamas vielas, nesatur toksīnus un ir videi draudzīgs. 

Viegli plānot

Neaustu ģeotekstilu plānošanai nav nepieciešami sarežģīti aprēķini. Tos var plaši izmantot atbilstoši tipiskajām NorGeoSpec (NGS) vai ģeotekstila noturības klases (GRK) prasībām. 

Pielietojumi
 • Vājas nestspējas grunšu atdalīšana zem ceļiem un dzelzceļiem

 • Struktūras stabilitātes palielināšana

 • Atdaloši slāņi starp gruntīm vai pildījuma slāņiem ar atšķirīgu pildvielu izmēru.

 • Upju krastu aizsardzība

 • Rezervuāru būvniecība

 • Vertikālā un horizontālā ģeosintētikas drenāža

 • Drenāžas sistēmu aizsardzība

 • Plaisu novēršanas slānis zem betona segumiem

 • Ģeomembrānu aizsardzība pret ieklāšanas bojājumiem, būvējot izgāztuves, tuneļus un ūdens rezervuārus.

Request a quote or brochure

  Vai esat iecerējis kādu projektu? 

  Sazināties ar mums

  FAQ’s

  This is text that will be here so that it looks nicer. something

  How are UltraCor® structures different from other ViaCon bridge solutions?

  They are stronger and wider than SuperCor®, Hamco MP200plus®. As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological and 30-40% more cost-efficient. And unlike Acrow® 700XS®, they are applicable for buried solutions but take a bit longer to install.

  Sazināties ar mums 

  Sazinieties ar savu vietējo pārstāvi!

  Sazināties ar mums