lv

Ģeorežģi

Ģeosintētika grunts armēšanai un stabilizācijai 

Ģeorežģi nostiprina stāvas nogāzes un stabilizē ceļus

Ģeorežģi ir specializēta ģeosintētika, ko plaši izmanto inženiertehniskajos projektos, lai stabilizētu un armētu grunti, it īpaši stāvās uzbērumu nogāzes. Tie ir izgatavoti no dažādiem polimēriem un var būt metināti no sloksnēm, ekstrudēti, austi vai adīti no diegiem. Ģeorežģus raksturo stiepes izturība no 20 līdz 400 kN/m. Tie garantē ievērojamu grunts slodzes nestspējas palielinājumu. Tos var projektēt līdz pat 120 gadu kalpošanas laikam, un tie ir izturīgi pret ķīmisko un bioloģisko noārdīšanos.

Ģeorežģus var izmantot arī kā daļu no ģeokompozītiem kombinācijā ar neaustu ģeotekstilu: ģeorežģi nostiprina augsni, bet ģeotekstils to atdala un filtrē. Šāda risinājuma izvēle ļauj ietaupīt uzstādīšanas izmaksas un ir efektīvāka vājas nestspējas augsnēs.

Sazināties ar mums
Elmārs Vaskis

Projektu vadītājs. Caurules, ceļu būves materiāli.
+371 29 466 423
elmars.vaskis@viacon.lv

Dzintars Ruša

Projektu vadītājs. Ģeosintētiskie materiāli u.c.
+371 28 456 773
dzintars.rusa@viacon.lv

Funkcijas un priekšrocības 

Rentabli

Ģeorežģus var izbūvēt stāvās nogāzēs un atbalsta sienās, un to izmaksas ir ievērojami zemākas nekā tradicionālās betona gravitācijas sienas. Ģeorežģi arī samazina vajadzību pēc lieliem pildvielu daudzumiem būvniecībā, kas padara tos par ekonomisku risinājumu. 

Ātra un vienkārša uzstādīšana

Uzstādīšana sastāv no ģeorežģu ruļļu ieklāšanas uz sagatavotās pamatnes, un tai nav nepieciešama smagā tehnika. To var veikt dažādos laikapstākļos.  

Augsta stingrība

Mēs piedāvājam ģeorežģus ar augstu stingrību, kas ir svarīgi augsnes stabilizācijai, lai radītu nepieciešamo sānu ierobežojumu. Pateicoties spējai vienmērīgi sadalīt slodzi, ģeorežģi ievērojami samazina riteņu radītās bedres pat ļoti nelabvēlīgos grunts apstākļos. 

Augsta izturība

Mēs izmantojam ģeorežģus, kas ir ļoti izturīgi pret ieklāšanas bojājumiem, tas ir ļoti svarīgi, lai izturētu augsnes blīvēšanas spēku. To paredzamais kalpošanas laiks ir vairāk nekā 100 gadi. 

Videi draudzīgi

Ģeorežģu materiāli apkārtējā vidē neizdala nekādas bīstamas vielas. Ģeorežģi ļauj līdz minimumam samazināt pildvielas un cementa daudzumu ceļa seguma virskārtā. Tā rezultātā ražošanas ietekme un CO2 emisijas nospiedums ir mazāki nekā ar tradicionālajām metodēm, kā arī sākotnējās transporta emisijas un nepieciešamība nākotnē remontēt un uzturēt virsmas ir mazāki.  

Pielietojumi
 • Ceļu, ielu, dzelzceļa līniju, tramvaju un meža ceļu būvniecība

 • Ceļu un dzelzceļa uzbērumu stāvo nogāžu būvniecība

 • Nogāzes defektu remonts

 • Atbalsta sienu būvniecība

 • Uzbēruma paplašināšanas darbi

 • Atkritumu poligonu uzbērumi

.

 • Ceļi, kas ved uz vējdzirnavu saimniecībām

 • Lidostu, uzglabāšanas laukumu un autostāvvietu būvniecība

 • Uzbērumu būvniecība uz vājas nestspējas

 • Zemes klātnes pastiprināšana zem pamatiem

 • Trokšņa slāpēšanas barjeras

 • Būvlaukums, piebraucamais ceļš un kravas pārkraušanas platformas (LTP)

Request a quote or brochure

  Have a project in mind?

  Sazināties ar mums

  FAQ’s

  This is text that will be here so that it looks nicer. something

  How are Acrow bridges different from other ViaCon bridge solutions?

  As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological. Also, they are not applicable for buried solutions. Comparing to other steel structures (UltraCor, SuperCor), they are faster and easier to assemble as the parts are completely prefabricated. However, they cannot be as wide as other structures, with a maximum width of roughly 11 m.

  Sazināties ar mums 

  Sazinieties ar savu vietējo pārstāvi!

  Sazināties ar mums