lv

GCL

Ģeosintētiskā barjera šķidrumiem un gāzēm 

GCL nodrošina efektīvu hidraulisko blīvējumu 

Ģeobarjeras jeb ģeosintētiskie māla oderējumi (GCL) ir ģeosintētiskās barjeras, ko plaši izmanto hermetizācijai un izolācijai. Tās ir izgatavotas no viena veltā ģeotekstila slāņa un viena austa tekstila slāņa, starp kuriem ir ūdensnecaurlaidīga nātrija bentonīta slānis. Tās ir pazīstamas ar savu zemo caurlaidību, augsto veiktspēju un spēju atjaunoties. 

Sazināties ar mums
Dzintars Ruša

Projektu vadītājs. Ģeosintētiskie materiāli u.c.
+371 28 456 773
dzintars.rusa@viacon.lv

Funkcijas un priekšrocības 

Īpaši zema caurlaidība

GCL ir efektīva barjera pret šķidrumiem, tvaikiem un gāzēm. GCL caurlaidība ir ievērojami zemāka nekā tipiskam sablīvēta māla oderējumam. Kombinācijā ar ģeomembrānām tā veido praktiski necaurlaidīgu risinājumu.  

Atjaunošanās

Nātrija bentonīts ir dabīgs māls, kas viegli saistās ar ūdeni. Tas var uzbriest līdz pat 10 reizes lielāks par sākotnējo apjomu. Tas ļauj materiālam bez iejaukšanās izlabot visus bojājumus un caurumus, kā arī aizvērt šuves pārlaidumu vietās.

Viegla uzstādīšana

Uzstādīšana tiek veikta, izmantojot traversu, kas ietaupa darbaspēka izmaksas. Produkta apstrādei nav nepieciešama specializēta brigāde. Jūsu parastais darbuzņēmējs var uzstādīt GCL ar parastajiem instrumentiem, ievērojot uzstādīšanas rokasgrāmatu. 

Nemainīga veiktspēja

Atšķirībā no sablīvēta māla oderējuma, GCL veiktspēja nesamazinās aukstuma, mitruma vai temperatūras svārstību dēļ. Neradīsies plaisas vai noplūdes, un jebkādi bojājumi vienmēr tiks salaboti, nātrija bentonītam uzbriestot. 

Minimāla apkope

Normālos apstākļos GCL nav nepieciešama apkope, un to kalpošanas laiks pārsniedz 100 gadus. Ja paredzams, ka tie saskarsies ar piesārņotu augsni vai ūdeni, jāapsver risinājuma nostiprināšana ar ģeomembrānām. 

Ekonomiski un videi draudzīgi

GCL oglekļa dioksīda pēdas nospiedums ir daudz mazāks nekā masīvajiem māla oderējumiem. Lai sablīvēts māls paveiktu to pašu darbu, ko GCL, būtu nepieciešams 150 reižu vairāk materiāla. Transportēšana un uzstādīšana patērē mazāk resursu un ir ekonomiskāka. 

Pielietojumi
 • Kanāli, lietus notekūdeņu krātuves un mitrāji 

 • Gruntsūdeņu aizsardzība 

 • Būvkonstrukciju hidroizolācija 

 • Sekundārā hermetizācija 

 • Atkritumu poligonu oderējumi un pārsegi 

 • Kalnrūpniecība 

 • Dīķi

 • Būvkonstrukciju hidroizolācija 

Request a quote or brochure

  Vai esat iecerējis kādu projektu? 

  Sazināties ar mums

  FAQ’s

  This is text that will be here so that it looks nicer. something

  How are UltraCor® structures different from other ViaCon bridge solutions?

  They are stronger and wider than SuperCor®, Hamco MP200plus®. As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological and 30-40% more cost-efficient. And unlike Acrow® 700XS®, they are applicable for buried solutions but take a bit longer to install.

  Sazināties ar mums 

  Sazinieties ar savu vietējo pārstāvi!

  Sazināties ar mums