lv

Gabioni

Atbalsta siena augsnes sānu atbalstam 

Gabioni aizsargā nogāzes un nostiprina tiltu balstus

Gabioni ir gravitācijas tipa atbalsta sienas, ko parasti izmanto, lai nostiprinātu augsni ūdens tuvumā vai tiltu balstu konstrukcijās. Tie izskatās kā taisnstūra formas grozi, kas izgatavoti no metināta sieta vai dubulti savīta stiepļu sieta. Grozus piepilda ar akmeņiem uz vietas vai piegādā jau iepriekš piepildītus, un pēc tam sakrauj vienu uz otra. Gabioni ir populāri ekoloģiskuma, ekonomiskuma un elastīguma dēļ.

Sazināties ar mums
Dzintars Ruša

Projektu vadītājs. Ģeosintētiskie materiāli u.c.
+371 28 456 773
dzintars.rusa@viacon.lv

Elmārs Vaskis

Projektu vadītājs. Caurules, ceļu būves materiāli.
+371 29 466 423
elmars.vaskis@viacon.lv

Download Catalogue

Funkcijas un priekšrocības 

Ekonomiski

Gabioni ir daudz ātrāk uzstādāmi un ekoloģiskāki nekā atbilstošas betona atbalsta sienas. Gabionu sienas cena kvadrātmetrā ir līdz pat 70 % lētāka nekā betona sienas. Turklāt ir iespējams ietaupīt uz transportēšanas izmaksām, ja tiek izmantoti akmeņi, kas iegūti būvlaukumā: piemēram, ja būvniecības vajadzībām jau ir veikti kalnu spridzināšanas darbi.

Dabisks dizains

Gabionu siena ar akmens virsmu varētu izskatīties estētiskāk nekā auksta un cieta betona virsma. Gabioni ir lieliski izmantojami kā dekoratīvs arhitektūras elements. Struktūra ir mazāk pakļauta grafiti vai citam vandālismam nekā betona sienas. 

Pielāgojamas

Ir iespējams izvēlēties konkrētus parametrus, kas piemēroti jūsu lietojumam: var pielāgot izmērus, režģus, tērauda biezumu un aizsardzību pret koroziju. 

Ekoloģiski

Gabionu siena rada par 80 % mazāk oglekļa dioksīda emisiju nekā atbilstoša augstuma betona siena. Ļaujot uz gabiona sienas stādīt kāpelējošus augus, tiks vēl vairāk samazināta ietekme uz klimatu visā gabiona kalpošanas laikā.  

Izturīgi

Gabioni ir izgatavoti no pret koroziju aizsargātas tērauda stieples, kas nodrošina ilgu kalpošanas laiku, līdz pat 120 gadiem. Tiem ir augsta ūdens caurlaidība, kas nodrošina labu drenāžu un neapgrūtina sienu ar papildu svaru. 

Pielietojumi
 • Balsta konstrukciju būvniecība

 • Ūdenstilpņu krastu nostiprināšana vai šo ūdenskrātuvju tuvumā esošo transporta objektu nostiprināšana

 • Tiltu balstu būvniecība vai nostiprināšana

 • Armētas grunts balsta konstrukcijas

 • Matrači, ko izmanto braslu un konstrukciju celtniecībai, kas ierobežo eroziju upju gultnēs un krastos, ūdenskrātuvēs un ūdenstecēs pie tiltu balstiem, zemes konstrukcijās

 • Pagaidu būves, kas palielina plūdu ietekmēto krastu augstumu vai nostiprina tos

 • Trapecveida grozi tiek izmantoti brīvi stāvošu sienu, ekrānu, starpsienu veidošanai

 • Trokšņa slāpēšanas barjeras

Request a quote or brochure

  Vai esat iecerējis kādu projektu? 

  Sazināties ar mums

  FAQ’s

  This is text that will be here so that it looks nicer. something

  How are UltraCor® structures different from other ViaCon bridge solutions?

  They are stronger and wider than SuperCor®, Hamco MP200plus®. As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological and 30-40% more cost-efficient. And unlike Acrow® 700XS®, they are applicable for buried solutions but take a bit longer to install.

  Sazināties ar mums 

  Sazinieties ar savu vietējo pārstāvi!

  Sazināties ar mums