lv

Drenāžas paklāji 

Ģeokompozīti drenāžai un filtrēšanai 

Drenāžas paklāji lielas slodzes apstākļos drenē gruntsūdeņus

Drenāžas paklāji ir ģeokompozīti, ko plaši izmanto ūdens savākšanai un novadīšanai zemes darbos un ap inženierbūvēm. Tie ir izgatavoti no videi draudzīgiem materiāliem: HDPE drenējoša kodola un neausta ģeotekstila slāņa vienā vai abās pusēs. Tie ir pazīstami ar savu augsto drenāžas spēju, izturību un rentabilitāti.

Sazināties ar mums
Dzintars Ruša

Projektu vadītājs. Ģeosintētiskie materiāli u.c.
+371 28 456 773
dzintars.rusa@viacon.lv

Elmārs Vaskis

Projektu vadītājs. Caurules, ceļu būves materiāli.
+371 29 466 423
elmars.vaskis@viacon.lv

Funkcijas un priekšrocības 

Rentabli

Parastie minerālu drenāžas slāņi ir biezi un smagi, jo tie sastāv no grants vai līdzīga materiāla. Drenāžas paklāji ir izgatavoti no viegla HDPE vai PP drenējoša kodola un ģeotekstila un tiek piegādāti ruļļos. Tas ļauj ietaupīt transportēšanas un uzstādīšanas darbu ziņā, padarot to par ekonomisku risinājumu.  

Augsta drenāžas jauda

Drenāžas paklāji ir visefektīvākā virsmas drenāžas sistēma. To augstais porainības koeficients un zemā saspiežamība ļauj tiem izvadīt ievērojamu ūdens daudzumu zem ievērojamas slodzes.  

Spēks un elastība

Ģeotekstila komponenti ir termiski sakausēti ar drenējošu kodolu, kas piešķir visai konstrukcijai izcilu izturību. Tie ir noturīgi pret sagriešanu un spēj izturēt lielas slodzes. To spēja elastīgi atjaunoties novērš deformāciju un nodrošina nepārtrauktu ūdens plūsmu. 

Izturīgi

Drenāžas paklāji ir īpaši izturīgi, un tiem ir zems aizsērēšanas risks, ja to konstrukcija ir pareiza. Materiāls ir izturīgs pret temperatūru, sālsūdeni un UV starojumu un nav jutīgs pret parastajām augsnē sastopamajām eļļām un ķīmiskajām vielām. Pareizi projektētiem drenāžas paklājiem nav nepieciešama apkope, un tie var kalpot vairāk nekā 100 gadus. 

Daudzfunkcionāls

Vienā izstrādājumā ir apvienota drenāža, filtrēšana, atdalīšana un aizsardzība. Paklāji savāc šķidrumus un gāzes un novada tos. Neausta ģeotekstila slānim ir filtrēšanas funkcija: tas aiztur augsnes daļiņas, bet ļauj šķidrumiem izplūst cauri. Produktu var izmantot arī augsnes atdalīšanai un erozijas kontrolei. To bieži izmanto virs GCL vai ģeomembrānām, lai pasargātu tās no bojājumiem, ko nodara pārseguma materiāls. 

Videi draudzīgs

Drenāžas paklāju materiāli nesatur toksīnus un ir nekaitīgi videi. Vieglais svars un ērtā transportēšana atstāj daudz mazāku oglekļa dioksīda pēdu, salīdzinot ar minerālu drenāžas slāņiem. 

Pielietojumi 
 • Skrejceļu, ceļu un dzelzceļu, lidostu drenāža 

 • Autostāvvietu un uzglabāšanas laukumu drenāža 

 • Gāzu novadīšana un poligonu drenāža 

 • Tilta balstu, sienu drenāža 

Request a quote or brochure

  Vai esat iecerējis kādu projektu? 

  Sazināties ar mums

  FAQ’s

  This is text that will be here so that it looks nicer. something

  How are UltraCor® structures different from other ViaCon bridge solutions?

  They are stronger and wider than SuperCor®, Hamco MP200plus®. As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological and 30-40% more cost-efficient. And unlike Acrow® 700XS®, they are applicable for buried solutions but take a bit longer to install.

  Sazināties ar mums

  Sazinieties ar savu vietējo pārstāvi!

  Sazināties ar mums