lv

Austais ģeotekstils 

Ģeosintētika grunts armēšanai un atdalīšanai 

Austais ģeotekstils armē ceļus un novērš uzbērtās grunts slāņu sajaukšanos.

Austais ģeotekstils ir ģeosintētiskie materiāli, ko bieži izmanto, lai pastiprinātu un atdalītu zemes klātni ar vāju slodzes nestspēju. Pēc uzbūves tie ir ļoti izturīgi un poraini, tāpēc tos var labi izmantot ceļu būvē un smalkgraudainas grunts pastiprināšanai. Tos veido, perpendikulāri saaužot vairākus pavedienus, lai veidotu lielu loksni. Atkarībā no aušanas procesa un šķiedru struktūras austos ģeotekstilus iedala daudzpavedienu audumos (PET) un ģeotekstila audumos no PP lentēm. 

Sazināties ar mums
Elmārs Vaskis

Projektu vadītājs. Caurules, ceļu būves materiāli.
+371 29 466 423
elmars.vaskis@viacon.lv

Dzintars Ruša

Projektu vadītājs. Ģeosintētiskie materiāli u.c.
+371 28 456 773
dzintars.rusa@viacon.lv

Funkcijas un priekšrocības 

Rentabls

Austo ģeotekstilu var izmantot stāvās nogāzēs un atbalsta sienās, un to izmaksas ir ievērojami zemākas nekā tradicionālās betona gravitācijas sienas. Uzlabojot ceļus, ģeotekstils palielina to kalpošanas ilgumu un izturību, kā arī samazina uzturēšanas izmaksas. 

Liela slodzes nestspēja

Tas tiek veidots, speciālās stellēs savijot pavedienus, lai izveidotu lielu ģeotekstila materiāla loksni. Šis process padara to ļoti izturīgu un ideāli piemērotu smagiem apstākļiem, piemēram, ceļu būvē. Tā stiepes izturība sasniedz 1600 kN/m. 

Daudzfunkcionāls

To var izmantot grunts armēšanai un grunts atdalīšanai, kā arī hidrauliskiem pielietojumiem, piemēram, dūņu duļķu aizkariem. 

Videi draudzīgs

Ģeotekstils ir viegls, plāns un tā ražošanai tiek patērēts mazāk resursu nekā grantij. Tas neizdala apkārtējai videi bīstamas vielas, nesatur toksīnus un ir videi draudzīgs. Tas samazina konstrukcijas radīto CO2 emisiju visā ceļa vai platformas ekspluatācijas laikā. 

Augsta izturība

Austais ģeotekstils ir izturīgs pret apkārtējās vides ietekmi un ilgi kalpo. Pareizi projektējot, uzstādot un uzturot, tā kalpošanas laiks dabiskās augsnēs sasniedz 100 gadus, un tam nav nepieciešama īpaša apkope. 

Pielietojumi
 • Grunts armēšana

 • Atdalošais slānis starp zemes klātni un uzbērto grunti

 • Ģeomaisi

 • Ceļu un dzelzceļu būvniecība

 • Uzglabāšanas laukumu, autostāvvietu būvniecība

.

 • Dambju piestātņu būvniecība

 • Atbalsta sienu nostiprināšana un augstu uzbērumu izbūve

 • Upju krastu un ūdenskrātuvju būvniecība

 • Derīgo izrakteņu ieguves postījumu zonas

Request a quote or brochure

  Vai esat iecerējis kādu projektu? 

  Sazināties ar mums

  FAQ’s

  This is text that will be here so that it looks nicer. something

  How are Acrow bridges different from other ViaCon bridge solutions?

  As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological. Also, they are not applicable for buried solutions. Comparing to other steel structures (UltraCor, SuperCor), they are faster and easier to assemble as the parts are completely prefabricated. However, they cannot be as wide as other structures, with a maximum width of roughly 11 m.

  Sazināties ar mums 

  Sazinieties ar savu vietējo pārstāvi!

  Sazināties ar mums