Ģeopaklāji ir polimēru šķiedru izstrādājumi, ko plaši izmanto neaizsargātu nogāžu aizsardzībai pret eroziju un veģetācijas veicināšanai. Tie ir labs risinājums augsnēm, kas cieš no lietus, drenāžas ūdeņu, vēja un viļņu negatīvās ietekmes. Tie ir izgatavoti no ūdenscaurlaidīgiem sintētiskiem materiāliem, piemēram, polietilēna vai polipropilēna. Ir pieejami arī bioloģiski noārdāmi ģeopaklāji, kas izgatavoti no bioloģiski noārdāmām šķiedrām, piemēram, kokosšķiedras un salmiem – tos sauc par biopaklājiem.
Zāles un krūmu segas sakņu sistēmas lokāli pārrāvumi bieži izraisa eroziju. Ģeopaklāji pasargā neapstrādātu augsni un nodrošina ātru veģetācijas atjaunošanos. Tie veido stabilu virsmu, kas ir ļoti izturīga pret ūdens un vēja radīto eroziju.
Ja ģeopaklāji tiek uzstādīti pirms erozijas procesa sākuma, tie par vairāk nekā 50 % samazina erozijas apmēru, salīdzinot ar neaizsargātiem krastiem.
Pastiprinātie ģeopaklāji ļauj saglabāt biezu virskārtas augsnes slāni pat ļoti stāvās, ūdensnecaurlaidīgās nogāzēs (piemēram, stabilizējot virskārtas slāņus poligonu rekultivācijā).
Tie ir viegli un vienkārši lietojami. Būvobjekta sākumā novietojiet ģeopaklāju uz zemes un, kad virsma ir sagatavota veģetācijai, atritiniet to. To var attīt visu uzreiz vai atsevišķos blokos.
Pateicoties augstajai stiepes izturībai, ģeopaklāji var izturēt lielas ūdens plūsmas līdz pat 4 m/s apmērā. Tādējādi tie var novērst mazu vai lielu augsnes daļiņu pārvietošanos. Ģeopaklāji ir ilgmūžīgas polimēru struktūras. To slāņi ir savienoti, izmantojot termotehnoloģiju, kas paildzina to kalpošanas laiku un palielina izturību pret laikapstākļiem.
Tie ir pārstrādājami un neizdala apkārtējai videi bīstamas vielas, tāpat tie nesatur toksīnus un ir videi draudzīgi.
Sazinieties ar savu vietējo pārstāvi!