Ģeobarjeras jeb ģeosintētiskie māla oderējumi (GCL) ir ģeosintētiskās barjeras, ko plaši izmanto hermetizācijai un izolācijai. Tās ir izgatavotas no viena veltā ģeotekstila slāņa un viena austa tekstila slāņa, starp kuriem ir ūdensnecaurlaidīga nātrija bentonīta slānis. Tās ir pazīstamas ar savu zemo caurlaidību, augsto veiktspēju un spēju atjaunoties.
GCL ir efektīva barjera pret šķidrumiem, tvaikiem un gāzēm. GCL caurlaidība ir ievērojami zemāka nekā tipiskam sablīvēta māla oderējumam. Kombinācijā ar ģeomembrānām tā veido praktiski necaurlaidīgu risinājumu.
Nātrija bentonīts ir dabīgs māls, kas viegli saistās ar ūdeni. Tas var uzbriest līdz pat 10 reizes lielāks par sākotnējo apjomu. Tas ļauj materiālam bez iejaukšanās izlabot visus bojājumus un caurumus, kā arī aizvērt šuves pārlaidumu vietās.
Uzstādīšana tiek veikta, izmantojot traversu, kas ietaupa darbaspēka izmaksas. Produkta apstrādei nav nepieciešama specializēta brigāde. Jūsu parastais darbuzņēmējs var uzstādīt GCL ar parastajiem instrumentiem, ievērojot uzstādīšanas rokasgrāmatu.
Atšķirībā no sablīvēta māla oderējuma, GCL veiktspēja nesamazinās aukstuma, mitruma vai temperatūras svārstību dēļ. Neradīsies plaisas vai noplūdes, un jebkādi bojājumi vienmēr tiks salaboti, nātrija bentonītam uzbriestot.
Normālos apstākļos GCL nav nepieciešama apkope, un to kalpošanas laiks pārsniedz 100 gadus. Ja paredzams, ka tie saskarsies ar piesārņotu augsni vai ūdeni, jāapsver risinājuma nostiprināšana ar ģeomembrānām.
GCL oglekļa dioksīda pēdas nospiedums ir daudz mazāks nekā masīvajiem māla oderējumiem. Lai sablīvēts māls paveiktu to pašu darbu, ko GCL, būtu nepieciešams 150 reižu vairāk materiāla. Transportēšana un uzstādīšana patērē mazāk resursu un ir ekonomiskāka.
Sazinieties ar savu vietējo pārstāvi!